نکته های جالب درباره بازی های محبوب گوشی ها و تبلت ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


به همان اندازه که دنیای بازی های ویدئویی وسیع و بی انتها هستند, در نظر گرفتن نکات مراقبتی و انجام احتیاط های لازم در این زمینه تنوع دارد

به همان اندازه که دنیای بازی‌های ویدئویی وسیع و بی‌انتها هستند، در نظر گرفتن نکات مراقبتی و انجام احتیاط‌های لازم در این زمینه تنوع دارد. همین موضوع بهانه خوبی است تا صحبت‌های دکتر نصیر دهقان و مهناز رضایی، کارشناسان روانشناسی را درباره بازی‌ها و کاربردهای‌شان بخوانید و با بعضی نکات جالب بازی‌های کامپیوتری بیشتر آشنا شوید.

 

تمرین مادری با pou

 

بین بازی‌های موبایلی بازی پو یکی از بازی‌های محبوبی است که علاوه بر تقویت حس مراقبت و تامین حس عاطفی افراد، نکاتی را هم آموزش می‌دهد. ازجمله اینکه وقتی چیزی را دوست دارید، باید برای نگه داشتنش وقت و انرژی بگذارید. در این بازی شما برای اینکه بتوانید امکانات مورد نیاز پو را که گاهی بی‌شباهت به یک بچه واقعی نیست برآورده کنید، نیاز به سکه پیدا می‌کنید و برای تامین سکه‌ها هم مجبورید وقت بگذارید و تلاش کنید.

 

پو نصفه‌شب‌ها از خواب بیدارتان می‌کند و شاید نزدیک‌ترین شبیه‌سازی شرایط مادرانه را برای دختران و ن داشته باشد، اما باید توجه داشت در شرایط واقعی، بچه تنها با برطرف شدن نیازهای مادی‌اش بزرگ نمی‌شود و به سادگی هم از وضعیت گرسنه و درمانده به وضعیت شاد و راضی تغییر نمی‌کند، بنابراین مراقبت از پو به جای بچه واقعی می‌تواند ذهن شما را طوری تربیت کند که در برابر توقعات واقعی یک انسان متعجب شوید؛ دیگر انتخاب با خودتان است.

 

ترکیبی بازی کنید

 

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از بازی‌های محبوب موبایلی و کامپیوتری بازی‌های خشنی هستند که گاهی تنها وقتی می‌توانید در روند انجام آنها موفق باشید که تعداد زیادی آدم بکشید، غارت کنید و شهر را به هم بریزید. روانشناسان بر این باورند که یادگیری از طریق تکرار اتفاق می‌افتد، بنابراین برای کسی که هر روز چندین ساعت با موبایل یا کنسول بازی درجریان یک بازی خشن سرگرم است، اصلا بعید نیست که با گذشت زمان طولانی از حضورش در فضای بازی‌های خشن، میل به خشونت و رفتارهای ضداجتماعی هم پیدا کند.

 

پس بهتر است برای حفظ تعادل روانی هم که شده در انتخاب بازی‌ها و ساعاتی که به آنها سرگرم هستیم کمی دقت کنیم. می‌شود ترکیبی از بازی‌های خشن با بازی‌های فکری را تجربه کرد. کمی هیجان و مقداری تمرکز و آرامش، بهتر می‌تواند تعادل را حفظ کند. بازی‌های ساده‌ای مثل۲۰۴۸، Gravity یا Friut Ninja می‌توانند تعادل از دست رفته را بازگردانند، هیچ‌گاه برای مدت طولانی در یک بازی نمانید.

 

Angry Birds برای ۵ ساله‌ها نیست

 

نکته بسیار مهمی که در مورد بازی‌های ویدئویی برای کودکان وجود دارد این است که درکشورما به گروه سنی مناسب برای هر بازی توجه نمی‌شود، به‌طور مثال بازی ساخته شده برای گروه سنی بالای ۱۸ سال توسط کودکی ۶ ساله مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل می‌تواند رشد شخصیتی کودکان را با اختلال مواجه کند. باید فرهنگ استفاده از بازی‌ها را یاد بگیریم و به گروه سنی مناسب برای هر بازی توجه داشته باشیم.

 

بی‌توجهی به محدوده‌های سنی گاهی باعث بلوغ زودرس در بچه‌ها شده و روی رشد روانی آنها تاثیر منفی دارد. خوب است پدر و مادر‌ها قبل از اینکه به فرزندشان اجازه بازی با یک محصول جدید را بدهند، ابتدا از رده سنی مناسب برای آن بازی اطلاع داشته باشند که برای این منظور هم می‌توانند به سایت ESRB که سایت بین‌المللی درجه‌بندی محتوایی و سنی نرم‌افزار‌های سرگرمی است سر بزنند، سایت http: //ircg. ir بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هم اطلاعات مفیدی را می‌تواند در این باره ارائه کند.

 

به‌طور کلی رده سنی مناسب برای بعضی بازی‌های رایج به شرح زیر است:

 

- بازیclash of clans ۱۳ سال به بالا

 

- بازی angry birds ۷ سال به بالا

 

- بازی candy crush ۱۳ سال به بالا

 

- بازی call of duty ۱۵سال به بالا

 

- بازی master of shadows ۱۸ سال به بالا

 

- بازی Grey goo ۱۲سال به بالا

 

- بازی cloud built ۱۲ سال به بالا

 

- بازی Air Attack ۱۲ سال به بالا

 

clash of clans برای وسواسی‌ها ممنوع

 

بدون شک بازی کردن با بعضی بازی‌های ویدئویی برای برخی تیپ‌های شخصیتی خطرناک است، به‌طور مثال شرکت در بازی‌های آنلاینی که نوتیفیکیشن دارند برای شخصیت‌های وسواسی کاملا مضر است. فرد وسواسی در تمام روز منتظر نشسته تا از جریان بازی خبری شود، با خودش می‌گوید نکند گوشی را زمین بگذارم و به من حمله شود یا اتفاقی بیفتد که نباشم و نتوانم کاری کنم.

 

نکند عقب بمانم و هزاران نکند دیگر، فرد وسواسی ممکن است برای اینکه نگران موقعیتش در بازی است اصلا سر کار هم نرود و همه امور روزمره‌اش مختل شود، به همین دلیل شرکت فرد وسواسی در بازی‌های گروهی که نوتیفیکیشن‌های مداوم دارند مضر و استرس‌زاست؛ این یک توصیه جدی برای وسواسی‌هاست. اگر وسواس دارید بازی‌های گروهی و آنلاین را بی‌خیال شوید.

 

بازی ۲۰۴۸ در صف جواب می‌دهد

 

استفاده از بازی‌های گوشی‌های تلفن همراه گاهی می‌توانند از اضطراب و کلافگی افراد کم کنند، برای نمونه وقتی کسی در یک صف انتظار طولانی قرار گرفته و هیچ چاره‌ای جز تحمل آن موقعیت ندارد با بازی کردن می‌تواند وقتش را پر کند، به این ترتیب توجه فرد از فضای ناخوشایند واقعی به فضای دیگری پرت شده و به این ترتیب از میزان کلافگی‌اش کاسته می‌شود؛ بازی‌هایی مثل math hero یا ۲۰۴۸ دو نمونه از بازی‌هایی هستند که انتظار در صف‌های طولانی را برای‌تان ساده می‌کنند.

 

کینکت، راز سلامتی برای گیمرها

 

نکات روانشناسی را گفتیم و حالا دیگر نوبت صحبت از نکته‌های سلامتی در دنیای بازی‌هاست. این روزها در بیشترکشورها، چاقی مفرط کودکان و عوارض بی‌تحرکی بزرگسالان دامنگیر شده است؛ عوارضی که در اثر ساعت‌ها در گوشه‌ای بی‌حرکت نشستن و تقه‌زدن روی صفحه موبایل یا فشار دادن دکمه‌ها روی دسته‌های بازی، چنان فراگیر شده که به یکی از دغدغه‌های جدی در حوزه سلامت افراد در همه جوامع تبدیل شده است. این نیمه خالی لیوان بازی‌های کامپیوتری در حوزه سلامت فیزیکی است اما نیمه تازه پر شده‌ای هم در این میان به تازگی ارائه شده که نه‌تنها بازی‌ها را تبرئه می‌کند بلکه جذاب و لذت‌بخش هم هست.

 

 

می‌خواهیم از امکان بازی با کینکت‌ها حرف بزنیم؛ به‌طور خلاصه کینکت دستگاهی است که به کنسول بازی یا کامپیوتر شما وصل می‌شود و امکان شناسایی صدا و اسکن سه‌بعدی چهره و اندام شما را دارد. با استفاده از این فناوری شما می‌توانید از بازی‌هایی استفاده کنید که برای انجام‌شان تحرک لازم است و نیاز به هیچ‌چیز دیگری جز حرکت دادن خودتان برای انجام بازی‌های کینکتی ندارید. برای نمونه، بازی Kinect Sport Rivals که شامل شش بازی جت اسکی، فوتبال، تنیس، صخره نوردی، بولینگ و تیراندازی است با شبیه‌سازی این ورزش‌ها دریک فضای گرافیکی زیبا امکان ورزش کردن را به صورت انفرادی یا دونفره در فضاهای آپارتمانی به شما و خانواده‌تان می‌دهد. این تنها یک نمونه بود و با کمی جست‌وجو می‌توانید انواع بازی‌هایی که به کمک کینکت‌ها قابل اجرا هستند را پیدا کنید؛ هرچند کینکت به نظر گران می‌رسد اما ارزش سلامتی‌مان را دارد.


ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://downloadgame.blogfa.com/post/39
  • کلمات کلیدی: بازی ,بازی‌های ,استفاده ,می‌تواند ,واقعی ,گاهی ,مناسب برای ,بازی‌های ویدئویی ,به‌طور مثال ,بازی توجه ,همین دلیل
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها